افرادی که دچار مشکلات و ناهنجاری های دندان می وشنهد با مراجعه به یک متخصص در نزدیکی محل زندگی می تواند مشکلات خود را درمان کند. برای مثال افرادی که در کرج زندگی می کنند باید به متخصص ارتودنسی در کرج مراجعه کنند.

در ادامه با ما همراه باشید تا با انواع روش های ارتودنسی و تاثیر یک متخصص خوب بر دندان هایتان آشنا شوید.

ارتودنسی متحرک

از جمله رایج ترین انواع ارتودنسی متحرک عبارتند از الاینر ارتودنسی، ریتینر، هدگیر ارتودنسی، وسیع کننده کام، فضا نگهدار و … که هر کدام کاربردهای مختلفی دارند البته هزینه ارتودنسی متحرک با هر کدام از این دستگاه ها هم کاملا متفاوت از یکدیگر است.

الاینر ارتودنسی

الاینرهای ارتودنسی نوعی قالب دندانی شفاف از جنس پلاستیک هستند که روی دندان ها سوار می شوند و بدون اینکه کسی متوجه درمان ارتودنسی شما شود باعث مرتبط شدن دندان های شما می شود. به الاینرهای ارتودنسی ارتودنسی بی سیم، ارتودنسی شفاف و ارتودنسی نامرئی هم گفته می شود. پلاک های ارتودنسی شفاف به دو قسمت تقسیم می شوند که عبارتند از:

· پلاک متحرک فک بالا

· پلاک متحرک فک پایین

قبل از شروع درمان ارتودنسی بهترین متخصص ارتودنسی در کرج یا هر شهر دیگری از فک بیمار اسکن می گیرد و براساس نوع و شدت ناهنجاری، تعداد پلاک ها و طول درمان را مشخص می کند. برای مثال ممکن است برای یک بیمار ۱۵ پلاک ساخته شود که به توصیه متخصص ارتودنسی بیمار تنها ۲ الی ۳ هفته از یک پلاک استفاده می کند و سپس نوبت به استفاده از پلاک دوم، سوم و … در آخر پلاک پانزدهم می شود.

از جمله مزایای الاینرهای ارتودنسی می توان در وهله اول به نامرئی بودن و سپس به متحرک بودن آن اشاره کرد.

مزایای ارتودنسی متحرک چیست؟

· به دلیل اینکه متحرک هستند استفاده از آن برای اکثر افراد راحت است.

· ناهنجاری های جزئی تا متوسط دندانی را به راحتی اصلاح می کنند.

· طول درمان ارتودنسی متحرک در مقایسه با ارتودنسی متحرک کوتاه تر است.

· هزینه ارتودنسی متحرک از سایر روش های ارتودنسی کمتر است.

· بیمار می تواند در مواقع حساس مانند مهمانی ها، عروسی ها، قرار کاری و … دستگاه های متحرک را از دهانشان دربیاورد.

· نیازی نیست که در طول درمان ارتودنسی از رژیم غذایی خاصی پیروی کنید.

· رعایت بهداشت دهان و دندان در طول درمان ارتودنسی متحرک بسیار راحت تر از زمانی که است که از دستگاه های ارتودنسی ثابت استفاده می شود.